Wycieczka do Kowalewa Pomorskiego

11 maja nasza szkoła wybrała się na wycieczkę do Kowalewa Pomorskiego.

Zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną na Tydzień Bibliotek z radością wybraliśmy się w podróż. Aby nie tracić pięknego dnia skorzystaliśmy z zaproszenia do Urzędu do samego Pana Burmistrza, a także na ucztę zmysłów do Szkoły Muzycznej. W Bibliotece Panie Bibliotekarki ugościły nas wspaniale. Po przeczytaniu książki dzieci podzieliły się na grupy i każda z grup otrzymała zadanie. Jednym z nich było wykonanie własnoręcznie książki na podstawie przeczytanej opowieści. Każda z grup została oprowadzona po bibliotece. Miło było zobaczyć jak wspaniale rozwija się księgozbiór naszej Biblioteki Publicznej. Po słodkim poczęstunku dzieci usłyszały kilka zagadek z którymi poradziły sobie znakomicie. Po pożegnaniu się i ustaleniu, że na pewno znów przyjedziemy w odwiedziny podzieliliśmy się na dwie grupy. Klasy 1-3 wybrały się na spacer po Kowalewie i odwiedziły w Urzędzie Miejskim Pana Burmistrza. Pan Burmistrz jako dobry gospodarz ugościł naszych przedstawicieli w swoim gabinecie. Opowiedział o swojej pracy, odpowiedział na pytania dzieci i każdego obdarował słodką niespodzianką. Natomiast grupy przedszkolne Tygryski, Groszki i Tropiciele w tym czasie odwiedziły Szkołę Muzyczną. Po miłym przywitaniu przez Pana Dyrektora usłyszeliśmy kilka ciekawych informacji o wybranych instrumentach, a następnie wysłuchaliśmy koncertu fortepianowego z towarzyszeniem kontrabasu. To był naprawdę piękny dzień. Dziękujemy za wszystkie zaproszenia i na pewno jeszcze nie raz tu wrócimy.

Autor: mgr Ewa Żuławska