Wycieczka do Szkoły Leśnej na Barbarce

11 maja z klasami 0-III uczestniczyliśmy w zajęciach plenerowych w Leśnej Szkole na Barbarce.

Pani przewodnik zaprezentowała naszym wychowankom różne gatunki ptaków, które występują na nizinach Polski, zatem również i w okolicy Barbarki oraz cechy charakterystyczne dla danego gatunku tj. kolor piór, kształt dzioba, sposób budowy gniazd. Następnie dzieci wyposażone w lornetki ruszyły przed siebie w celu obserwacji skrzydlatych mieszkańców lasu. Podczas wędrówki mogliśmy słyszeć ich piękny śpiew, który nas odprężyl i zrelaksowal. Po powrocie z lasu w leśniczówce dzieci miały możliwość ułożenia puzzli z różnymi ptakami, zdobienia dzięcioła z drewna oraz sprawdzenia swojej wiedzy poprzez quiz przygotowany przez Panią przewodnik. Nasza wycieczka dobiegła końca, z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do szkoły.